Skip to content
📦 Flat rate shipping. Find out more!
📦 Flat rate shipping. Find out more!

sweets

Nestle Especialidades Caixa Bombom 251g - Sorted Chocolates BonBon 8.85oz

Original price $9.95 - Original price $9.95
Original price
$9.95
$9.95 - $9.95
Current price $9.95
In stock

Description: With 15 assorted chocolates, the box of chocolates Nestlé® Specialties brings together the greatest successes of the brand in one ...

View full details
Original price $9.95 - Original price $9.95
Original price
$9.95
$9.95 - $9.95
Current price $9.95

Nestle Galak White Chocolate 20g

Original price $1.50 - Original price $1.50
Original price
$1.50
$1.50 - $1.50
Current price $1.50
Out of stock

The delicious Galak white chocolate

Original price $1.50 - Original price $1.50
Original price
$1.50
$1.50 - $1.50
Current price $1.50
Sold out

Nestle Galak White Chocolate 80g

Original price $4.95 - Original price $4.95
Original price
$4.95
$4.95 - $4.95
Current price $4.95
In stock

Delicious Galak white chocolate, to share with the whole family!

Original price $4.95 - Original price $4.95
Original price
$4.95
$4.95 - $4.95
Current price $4.95

Nestle Lollo Box of 30 units

Original price $49.95 - Original price $49.95
Original price
$49.95
$49.95 - $49.95
Current price $49.95
Low stock

Lollo is one of Brazil's most beloved chocolates, known for its super-smooth texture and irresistible milk flavor. Made with Nestlé's exclusive "a...

View full details
Original price $49.95 - Original price $49.95
Original price
$49.95
$49.95 - $49.95
Current price $49.95

Nestle Lollo unit 28g

Original price $1.95 - Original price $1.95
Original price
$1.95
$1.95 - $1.95
Current price $1.95
In stock

Lollo is one of Brazil's most beloved chocolates, known for its super-smooth texture and irresistible milk flavor. Made with Nestlé's exclusive "ae...

View full details
Original price $1.95 - Original price $1.95
Original price
$1.95
$1.95 - $1.95
Current price $1.95

Nestle Prestigio Unit or Box

Original price $1.75 - Original price $1.75
Original price
$1.75
$1.75 - $1.75
Current price $1.75
In stock

Description: Chocolate and coconut, an irresistible combination! Nestlé Prestige chocolate is filled with grated coconut and covered with a creamy ...

View full details
Original price $1.75 - Original price $1.75
Original price
$1.75
$1.75 - $1.75
Current price $1.75

Nestle Prestigio Box of 30 units

Original price $39.95 - Original price $39.95
Original price
$39.95
$39.95 - $39.95
Current price $39.95
Out of stock

Nestle Prestigio Box of 30 units Box with 30 units of 33g each. The perfect combination of moist coconut and Nestlé cho...

View full details
Original price $39.95 - Original price $39.95
Original price
$39.95
$39.95 - $39.95
Current price $39.95
Sold out

Nutella & Go! 52g

Original price $2.50 - Original price $2.50
Original price
$2.50
$2.50 - $2.50
Current price $2.50
Out of stock

Nutella® is the perfect way to start your day positively. It's ideal for making your breakfast even more enjoyable. Made with seven special ingredi...

View full details
Original price $2.50 - Original price $2.50
Original price
$2.50
$2.50 - $2.50
Current price $2.50
Sold out

Ofner Panettone Biscofner 1kg

Original price $47.95 - Original price $47.95
Original price
$47.95
$47.95 - $47.95
Current price $47.95
Low stock

Produzido artesanalmente com massa de tripla fermentação natural, este panettone é recheado com um irresistível creme de Biscoff®, que traz notas d...

View full details
Original price $47.95 - Original price $47.95
Original price
$47.95
$47.95 - $47.95
Current price $47.95

Ofner Panettone Pistachio Brigadeiro 1kg

Original price $57.95 - Original price $57.95
Original price
$57.95
$57.95 - $57.95
Current price $57.95
In stock

Italian recipe with naturally leavened dough and pistachios, filled with pistachio brigadeiro and covered with white chocolate and pistachios.

Original price $57.95 - Original price $57.95
Original price
$57.95
$57.95 - $57.95
Current price $57.95

Ofner Panettone Chocolate Mousse 1kg

Original price $47.95 - Original price $47.95
Original price
$47.95
$47.95 - $47.95
Current price $47.95
In stock

Produzido artesanalmente com massa de tripla fermentação natural, este panettone é generosamente recheado com creme de mousse de chocolate e gotas ...

View full details
Original price $47.95 - Original price $47.95
Original price
$47.95
$47.95 - $47.95
Current price $47.95

Ofner Panettone Dulce de Leche 1kg

Original price $47.95 - Original price $47.95
Original price
$47.95
$47.95 - $47.95
Current price $47.95
Low stock

Italian recipe with naturally leavened dough filled with dulce de leche.

Original price $47.95 - Original price $47.95
Original price
$47.95
$47.95 - $47.95
Current price $47.95

Ofner Panettone Genovese Mixed Berries e Chocolate 900g

Original price $39.95 - Original price $39.95
Original price
$39.95
$39.95 - $39.95
Current price $39.95
Low stock

Receita tradicional italiana com massa ultra macia e amanteigada, elaborada artesanalmente com tripla fermentação natural, gotas de chocolate ao le...

View full details
Original price $39.95 - Original price $39.95
Original price
$39.95
$39.95 - $39.95
Current price $39.95

Ofner Panettone Gianduja Choco Avela 1Kg

Original price $47.95 - Original price $47.95
Original price
$47.95
$47.95 - $47.95
Current price $47.95
In stock

Delicious and exclusive Ofner panettone recipe with pure naturally leavened dough filled with gianduia cream, chocolate chips and chocolate coating.

Original price $47.95 - Original price $47.95
Original price
$47.95
$47.95 - $47.95
Current price $47.95

Ofner Panettone Chocolate Truffle 1kg

Original price $47.95 - Original price $47.95
Original price
$47.95
$47.95 - $47.95
Current price $47.95
In stock

Italian recipe with naturally leavened dough, filled with truffle cream.

Original price $47.95 - Original price $47.95
Original price
$47.95
$47.95 - $47.95
Current price $47.95

Oliveira Dulce de Leche Xup Milk Box 1kg

Original price $25.95
Original price $25.95 - Original price $25.95
Original price $25.95
Current price $19.90
$19.90 - $19.90
Current price $19.90
Out of stock

Experience the instant joy of Xupinho, a delicious and convenient option to satisfy your sweet tooth at any time of day. Each bag offers a generou...

View full details
Original price $25.95
Original price $25.95 - Original price $25.95
Original price $25.95
Current price $19.90
$19.90 - $19.90
Current price $19.90
Sold out

Oliveira Dulce de Leche Xup Milk Package 1kg

Original price $19.95 - Original price $19.95
Original price
$19.95
$19.95 - $19.95
Current price $19.95
Out of stock

Experience the instant joy of Xupinho, a delicious and convenient option to satisfy your sweet tooth at any time of day. Each bag offers a generou...

View full details
Original price $19.95 - Original price $19.95
Original price
$19.95
$19.95 - $19.95
Current price $19.95
Sold out

Oliveira Dulce de Leche Xup Milk Unit 20g

Original price $0.80 - Original price $0.80
Original price
$0.80
$0.80 - $0.80
Current price $0.80
Out of stock

1 Unit of 20g Experience the instant joy of Xupinho, a delicious and convenient option to satisfy your sweet tooth at any time of day. Each bag ...

View full details
Original price $0.80 - Original price $0.80
Original price
$0.80
$0.80 - $0.80
Current price $0.80
Sold out

Oliveira Sweet Milk Xupinho

Original price $0.75 - Original price $25.95
Original price
$0.75 - $25.95
$0.75 - $25.95
Current price $0.75
Out of stock

Experience the instant joy of Xupinho, a delicious and convenient option to satisfy your sweet tooth at any time of day. Each bag offers a generous...

View full details
Original price $0.75 - Original price $25.95
Original price
$0.75 - $25.95
$0.75 - $25.95
Current price $0.75
Sold out

Honey Bread with Dulce de Leche Filling

Original price $4.95 - Original price $4.95
Original price
$4.95
$4.95 - $4.95
Current price $4.95
In stock

Honey bread with dulce de leche filling is a delicious combination of flavors and textures. Its soft, slightly moist dough, made with honey, spices...

View full details
Original price $4.95 - Original price $4.95
Original price
$4.95
$4.95 - $4.95
Current price $4.95

Paraibuna Bananinha 1 Unit 36g - expiration date October 28, 2025

Original price $1.45 - Original price $1.45
Original price
$1.45
$1.45 - $1.45
Current price $1.45
In stock

The Bananinha Paraibuna has been loved by Brazilians for over 40 years! Made with select ingredients and lots of love, the sweet has that homemade ...

View full details
Original price $1.45 - Original price $1.45
Original price
$1.45
$1.45 - $1.45
Current price $1.45

Paraibuna Bananinha Box with 40 units

Original price $49.95 - Original price $49.95
Original price
$49.95
$49.95 - $49.95
Current price $49.95
Low stock

The Bananinha Paraibuna has been loved by Brazilians for over 40 years! Made with select ingredients and lots of love, the sweet has that homemade ...

View full details
Original price $49.95 - Original price $49.95
Original price
$49.95
$49.95 - $49.95
Current price $49.95

Paraibuna Natural Vegan Banana 200g

Original price $7.95 - Original price $7.95
Original price
$7.95
$7.95 - $7.95
Current price $7.95
In stock

The traditional Bananinha Paraibuna is made with selected bananas and prepared by hand, preserving the fruit's authentic flavor. Soft, just the rig...

View full details
Original price $7.95 - Original price $7.95
Original price
$7.95
$7.95 - $7.95
Current price $7.95

Paraibuna Banana Zero Sugar 1 unit 23g

Original price $1.50 - Original price $1.50
Original price
$1.50
$1.50 - $1.50
Current price $1.50
In stock

Authentic banana flavor, no added sugar! 🍌 Banana Paraibuna Zero Sugar is made only with ripe bananas, carefully dehydrated, and free from preserv...

View full details
Original price $1.50 - Original price $1.50
Original price
$1.50
$1.50 - $1.50
Current price $1.50

Paraibuna Banana Zero Sugar Box with 20 units

Original price $27.95 - Original price $27.95
Original price
$27.95
$27.95 - $27.95
Current price $27.95
Low stock

Authentic banana flavor, no added sugar! 🍌 Banana Paraibuna Zero Sugar is made only with ripe bananas, carefully dehydrated, and free from preserv...

View full details
Original price $27.95 - Original price $27.95
Original price
$27.95
$27.95 - $27.95
Current price $27.95

Paraibuna Banana Zero Sugar Box with 40 units

Original price $54.95 - Original price $54.95
Original price
$54.95
$54.95 - $54.95
Current price $54.95
Low stock

Authentic banana flavor, no added sugar! 🍌 Banana Paraibuna Zero Sugar is made only with ripe bananas, carefully dehydrated, and free from preserv...

View full details
Original price $54.95 - Original price $54.95
Original price
$54.95
$54.95 - $54.95
Current price $54.95

Easter Carrot with Milk Baton

Original price $4.50 - Original price $4.50
Original price
$4.50
$4.50 - $4.50
Current price $4.50
Out of stock

Creative and themed packaging, in the shape of a carrot, containing two units of Milk Chocolate Baton. Plastic packaging

Original price $4.50 - Original price $4.50
Original price
$4.50
$4.50 - $4.50
Current price $4.50
Sold out

Easter Plastic Egg Colored with Sonho de Valsa 1 unit

Original price $2.00 - Original price $2.00
Original price
$2.00
$2.00 - $2.00
Current price $2.00
Out of stock

Egg-shaped packaging, made of colored plastic, brings an explosion of colors in a clever proposal of division into two parts. Each egg contains ...

View full details
Original price $2.00 - Original price $2.00
Original price
$2.00
$2.00 - $2.00
Current price $2.00
Sold out

Creamy Coffee Pocket Bullet

Original price $0.15 - Original price $9.95
Original price
$0.15 - $9.95
$0.15 - $9.95
Current price $0.15
Out of stock

Delicious, creamy hard candy made with real coffee, 100% coffee flavor! Available in a pocket-sized version, so you can take it with you and enj...

View full details
Original price $0.15 - Original price $9.95
Original price
$0.15 - $9.95
$0.15 - $9.95
Current price $0.15
Sold out

Praia Grande Coconut Candies 100g

Original price $2.80 - Original price $2.80
Original price
$2.80
$2.80 - $2.80
Current price $2.80
Out of stock

Classic and irresistible, Praia Grande Coconut Candy brings the true flavor of Brazil. Made with real coconut and with a melt-in-your-mouth textur...

View full details
Original price $2.80 - Original price $2.80
Original price
$2.80
$2.80 - $2.80
Current price $2.80
Sold out

Praia Grande MARIOLA Banana Bricks 180g

Original price $4.25 - Original price $4.25
Original price
$4.25
$4.25 - $4.25
Current price $4.25
Low stock

Mariola Banana Bricks Praia Grande Ingredients: Banana and sugar. Gluten free

Original price $4.25 - Original price $4.25
Original price
$4.25
$4.25 - $4.25
Current price $4.25

Predilecta Gourmet Guava Jelly 320g

Original price $6.40 - Original price $6.40
Original price
$6.40
$6.40 - $6.40
Current price $6.40
Out of stock

Gourmet Guava Jelly Did you know that we have even more benefits in the absorption of lycopene by the body, if we cook the fruit? And that's wh...

View full details
Original price $6.40 - Original price $6.40
Original price
$6.40
$6.40 - $6.40
Current price $6.40
Sold out

Predilecta Natural Flavored Mocoto Jelly 180g

Original price $3.45 - Original price $3.45
Original price
$3.45
$3.45 - $3.45
Current price $3.45
In stock

Mocoto Jelly Natural Mocoto Jelly

Original price $3.45 - Original price $3.45
Original price
$3.45
$3.45 - $3.45
Current price $3.45

Predilecta Goiabada 1Kg

Original price $7.50 - Original price $7.50
Original price
$7.50
$7.50 - $7.50
Current price $7.50
Out of stock

Goiabada Predilecta is that classic Brazilian guava paste that's a must-have in your pantry! Made with select guavas , it offers a firm, just-right...

View full details
Original price $7.50 - Original price $7.50
Original price
$7.50
$7.50 - $7.50
Current price $7.50
Sold out

Predilecta Goiabada 300g

Original price $2.95
Original price $2.95 - Original price $2.95
Original price $2.95
Current price $2.49
$2.49 - $2.49
Current price $2.49
In stock

Guava Paste Guava paste

Original price $2.95
Original price $2.95 - Original price $2.95
Original price $2.95
Current price $2.49
$2.49 - $2.49
Current price $2.49
Save 16% Save %

Predilecta Goiabada 500g

Original price $3.95 - Original price $3.95
Original price
$3.95
$3.95 - $3.95
Current price $3.95
In stock

Guava pastes Did you know that we have even more benefits in the absorption of lycopene by the body, if we cook the fruit? And that's why guava...

View full details
Original price $3.95 - Original price $3.95
Original price
$3.95
$3.95 - $3.95
Current price $3.95